preloader

ما در موسسه آموزشی بست فارکس همراه شما هستیم

بروکر های فارکس

صرافی های ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پــراپ فـــرم ها

بروکر های فارکس

صرافیهای ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پـــراپ فــــرم ها

شمع های ژاپنی

آنچه میخوانید
کندل استیک یا شمع های ژاپنی
زمان مطالعه:
دسته بندی:
سطح آموزش:
تاریخ انتشار:

الگوی شمع های ژاپنی در معاملات فارکس

 در ابتدا با تاریخچه ی مختصری از نمودار شمع های ژاپنی شروع می کنیم:

نمودار کندل استیک در قرن 18 در ژاپن به وجود آمد، در آن زمان، به جای استفاده از ارز برای مبادله ی کالا از برنج استفاده می کردند.

بزرگان بازار، برنج را در انبار خود ذخیره می کردند و سپس کوپون های آن را معامله می کردند و یا می فروختند. به این صورت بود که برنج به اولین بازار آتی تبدیل شد.

در دهه 1700، یکی از تریدر های برنج در ژاپن به نام  مونهیسا هوما Homma Munehisa  تمامی جنبه های تریدر برنج را از اصول ابتدایی تا روانشناسی مطالعه و بررسی کرد.

Homma Munehisa

بر اساس مطالعه ی عمیق این بازار، مونهیسا هوما به یکی از موفق ترین معامله گران پرایس اکشن تاریخ تبدیل شد و ثروت عظیمی را به دست آورد.

تمامی تکنیک های تحلیل های مونهیسا هوما در نهایت به روش شمعی تبدیل شد و توسط تحلیلگر های فنی در زمان شروع بازار سهام ژاپن مورد استفاده قرار گرفت.

این روش یکی از معروف ترین تحلیل گران بازار چارلز داو Charles Dow سال 1900 انتخاب شد و به عنوان یکی از محبوب ترین نمودارهای تحلیل تکنیکال توسط تریدر های بازارهای مالی مورد استفاده قرار میگیرد.

چرا استفاده از نمودارهای کندل استیک Candlestick مهم است؟

نمودار های کندل استیک، دقیقا همان اطلاعاتی را که نمودار های میله ای نشان می دهند به نمایش میگذارند، با این تفاوت که با فرمت گرافیکی، اطلاعات دقیق تری از عملکرد قیمت را ارائه می دهد.

در نمودارهای کندل استیک، با نمایش نبرد بین خرس ها و گاوها و این که کدام یک در حال برنده شدن است، میزان عرضه و تقاضا را به صورت بصری نمایش می دهد.

نمودارهای کندل استیک با نمایش تصویری نیرو و یا عدم نیرو پشت هر حرکت قیمت نمودار میله ای، بعد دیگری از عملکرد قیمت را در دوره ی زمانی مشخص نمایش می دهند.

فرمت کندل استیک شناسایی تمامی الگوهای تک میله ای و چند میله ای بسیار راحت تر می کند و سبب می شود تا شانس ترید های سودآور شما بالاتر رود.

کندل استیک هر آنچه را نمودار میله ای نمایش می دهد را با جزییات بیشتری نمایش می دهد، استفاده از آن ها میتوانید از تمامی سیگنال ها با دقت بالاتر و جزییات بیشتر استفاده کنید و همین موضوع سبب می شود تا موقعیتی برد برد داشته باشید. حتی، بررسی و تحلیل نمودار شمع های ژاپنی جالب تر از سایر نمودار ها است.

بررسی ساختار یک کندل

در کندل استیک، یک بخش مرکزی وجود دارد که نشان دهنده ی فاصله ی قیمتی بین قیمت باز شدن و قیمت بسته شدن است.  این قسمت به عنوان بدنه ی اصلی کندل شناخته می شود.

فاصله ی قیمتی بین، قیمت باز شدن و بالاترین قیمت، در زمان مشخصی که تحلیل صورت میگیرد به عنوان سایه بالایی (Upper shadow) شناخته می شود. بالاترین قیمتی که در زمان مشخص شده به دیده می شود به عنوان بالاترین نقطه در سایه بالایی شناخته می شود.

فاصله ی قیمتی بین قیمت بسته شدن و  پایین ترین قیمت، در زمان مشخصی که تحلیل صورت میگیرد به عنوان سایه پایینی (Lower shadow) شناخته می شود.

در کندل استیک، بدنه ی اصلی نشان دهنده ی قیمت باز شدن و بسته شدن آن دارایی مورد نظر می باشد. با توجه به این موضوع که قیمت های بسته شدن، مشخص می کنند که خرس ها برنده شده اند و یا گاوها، از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

اگر قیمت بسته شدن دارایی از قیمت باز شدن آن بالاتر باشد، بدنه ی اصلی سفید رنگ و یا پر نشده است. همچنین قیمت باز شدن در پایین بدنه نمایش داده می شود و قیمت بسته شدن در بالای بدنه اصلی به نمایش درمی آید.

الگوهای کندل استیکی که برای ترید های موفق باید بشناسید

همانطور که میدانید روش های فوق العاده متنوعی برای تحلیل و نمایش تاریخچه قیمت یک دارایی شامل ارزهای دیجیتال، جفت ارزها، سهام… وجود دارد.

نمودار خطی، نمودار میله ای و نمودار شمعی سه تا از محبوب ترین نمودارها برای مشاهده ی تاریخچه ی قیمت ها هستند.

از آنجا که در نمودارهای کندل استیک تعداد زیادی از الگو ها نمایش داده می شود، اغلب تریدرها از نمودار کندل استیک استفاده می کنند.

در واقع، الگوی کندل استیک نمایش دهنده ی حرکت قیمت دارایی به صورت گرافیکی می باشد که میتوان با استفاده از آن رفتار بازار خاصی را بررسی و یا پیش بینی کرد.

کندل استیک چیست؟

چارت کندل استیک یک روش برای نمایش تاریخچه حرکت قیمت یک دارایی در طول زمان میباشد. با توجه به بازه ی زمانی انتخاب شده توسط معامله گر، هر کندل یک دوره ی مشخص را نمایش می دهد. به طور مثال، اگر نمودار را بر روی 1D تنظیم کنید، هر کندل نمایش دهنده ی یک روز می باشد.

 چند مولفه حیاتی که تجزیه و تحلیل قیمت را برای درک هدف کندل ها نشان می دهد توضیح می دهیم.

بدنه شمع (Candle Body)

بدنه شمع نشان دهنده قیمت باز و بسته شدن دارایی است. موقعیت نقاط بازکردن و یا بستن به این بستگی دارد که قیمت در یک دوره معین و در نتیجه  کندل استیک صعودی است و یا این که نزولی می باشد.

در بازاری که صعودی باشد، قیمت بسته شدن بالاتر از قیمت باز شدن بازار خواهد بود و و دریک بازار نزولی قیمت بسته شدن از قیمت باز شدن بازار پایین تر می باشد.

فتیله شمع/سایه  Candle Wick/Shadow

هر کندل در فارکس معمولا دارای دو سایه (Shadow) و یا دو فیتیله (Wick) میباشد. اما این موضوع به صورت یک قانون کلی نمیباشد.

در یک دوره ی معین، سایه ها نشان دهنده ی بالاترین و پایین ترین میزان قیمت میباشند. بنابراین سایه ی بالا نشان دهنده ی بالاترین سطح از قیمت و سایه ی پاینن نشان دهنده ی پایین ترین میزان قیمت لمس شده در آن دوره است.

ممکن هم هست که گاهی اوقات تنها یک سایه در نمودار مشخص باشد، این مدل در صورتی اتفاق می افتد که سایه ی دیگر با قیمت با یا بسته شدن یکی باشد و روی هم قرار گرفته باشند.

رنگ کندل Candle Color

در شمع ها، رنگ بدنه نشان دهنده ی جهت حرکت قیمت میباشد. به صورت کلی، رنگ بدنه ی سبز و یا سفید نشان دهنده ی افزایش قیمت و رنگ سیاه و یا قرمز نشان دهنده ی کاهش قیمت میباشد.

نحوه ی استفاده از کندل استیک ها در ترید/ کندل ها چگونه در ترید عمل می کنند/ کاربرد شمع ها در معاملات

به صورت کلی، نمودار کندل استیک ها، جامع ترین نمودار گرافیکی برای نمایش قیمت ها می باشد.

امروزه، تریدر های ارزهای دیجیتال از نمودار کندل استیک برای معاملات خود استفاده می کنند که آن را از معاملات سهام و فارکس نمونه برداری کرده اند.

با توجه به شکل و ساختار کندل استیک، شما می توانید اطلاعات گسترده ای را نسبت به تاریخچه ی قیمت دارایی و قیمت کنونی دریافت کنید، برخلا نمودار خطی که تنها قیمت بسته شدن دارایی  را به ما نمایش میدهد.

یکی از ویژگی های جذاب کندل ها این است که یکی پس از دیگری شکل میگیرند و به شما کمک میکنند تا روند کلی قیمت و سطوح حمایت و مقاومت را بدون شاخص های فنی پیش بینی کنید.

همچنین، الگوی شکل گیری آن ها مانند سیگنال های خرید و فروش عمل میکنند. استفاده از نمودارهای کندل استیک برای ارزهای رمزنگاری شده که پر نوسان هستند و نیاز به تجزیه و تحلیل دقیقی دارند بسیار کاربردی است.

 

معرفی 16 تا از بهترین و کاربردی ترین الگوهای شمع ها در فارکس/ بهترین الگوهای شمع های ژاپنی

 تنوع و تعداد الگوهای شمع های ژاپنی بسیار زیاد است. ما در این مقاله به معرفی و آموزش 16 تا از محبوب ترین و مورد اعتماد ترین الگوهای کندل استیک پرداختیم. در این مقاله این الگوها با روند صعودی که پس از یک روند نزولی شکل گرفته است شروع می شوند و یک الگوی معکوس رو به بالا را پیش بینی می کنند.

زمانی که کندل ها به این صورت شکل می گیرند، تریدر ها معمولا پوزیشن های خرید را باز میکنند.

 1. کندل چکش یا Hammer

الگوی چکش (Hammer Pattern) چیست؟/ آموزش همر کندل در فارکس/همر پترن در تحلیل تکنیکال

کندل چکشی از یک بدنه ی کوتاه تشکیل شده است که سایه ی پایین آن بسیار بلند تر است. دلیل نام گذاری آن به این خاطر است که شبیه به یک چکش ایستاده است.

بر اساس یک قاعده ی کلی، شما کندل های چکشی را در انتهای روند نزولی خواهید دید. و نشان دهنده ی این موضوع است که در یک دوره ی معین، گاو ها در برابر فشار فروش مقاومت داشته اند و قیمت ها مجدد بالا رفته است.

با وجود ای که ممکن است شما الگوی چکشی قرمز و یا سبز را مشاهده کنید، اولین آن به روند صعودی قوی تری نسبت به چکش قرمز اشاره دارد.

 1. الگوی چکش معکوس یا Inverted Hammer

الگوی چکش معکوس چیست و چه کاربردی دارد / کندل چکش معکوس چیست؟ / کاربرد چکش وارونه در فارکس  و تحلیل تکنیکال

چکش وارونه و یا Inverted Hammer مشابه چکش استاندارد میباشد با این تفاوت که در این کندل شاهد سایه ی بالایی بسیار طویل تری هستیم، و فیتیله ی پایینی بسیار کوتاه تر است.

در الگوی چکش وارونه، شاهد فشار خرید بالا و متعاقبا تلاش خرس ها برای پایین آوردن قیمت ها و شکست آن ها هستیم.

در پی این الگو، شاهد بازگشت خریدارها با قیمت های بالاتر می باشیم.

 1. الگوی فراگیر صعودی یا bullish engulfing pattern

  الگوی پوششی صعودی چیست؟ / کاربرد الگوی کندل استیک فراگیر صعودی /الگوی کندل اینگولفینگ یا پوششی چیست؟

الگوی پوششی صعودی،  بر خلاف دو الگوی قبلی که توضیح دادیم از دو کندل استیک تشکیل شده است.

کندل اول دارای یک بدنه ی قرمز کوتاه می باشد که با یک شمع بزرگتر سبز رنگ که بدنه ی بزرگتری نیز دارد پوشیده شده است.

شمع دوم نسبت به شمع قرمز اول در قیمت پایین تری باز میشود، و فشار خرید نیز افزایش میباشد و سبب میشود تا روند نزولی معکوس شود.

 1. الگوی شمعی خط سوراخ کننده یا piercing line

الگوی شمعی پیرسینگ لاین چیست؟ / پترن الگوی خط پیرسینگ در فارکس / الگوی کندل نفوذگر

از دیگر الگوهای دو کندلی، میتوان به پترن های کندل نفوذ گر اشاره کرد که ممکن است در پایین روند های نزولی در سطح حمایت و یا در دوره ی عقب نشینی با پیش بینی روند صعودی نمایش داده شوند. الگوی شمعی پیرسینگ لاین  دارای یک کندل قرم طویل است که پس از آن یک کندل سبز وجود دارد.

نکته ی حیاتی در مورد این شمع فاصله ی بزرگ بین قیمت بسته شدن کندل قرمز و قیمت باز شدن کندل سبز می باشد.

قیمت بسته شدن باید دست کم نیمی از بدنه ی کندل قرمز را کاور کند. با توجه به این موضوع که کندل سبز با فاصله ی زیادی از نقطه ی باز شدن بسته می شود، نشان دهنده ی فشار خرید میباشد.

 1. الگوی ستاره ی صبحگاهی Morning Star

الگوی کندل ستاره صبحگاهی چیست ؟ /آموزش الگوی شمعی Morning Star/ الگوی کندل ستاره صبحگاهی

الگوی ستاره صبحگاهی از سه کندل تشکیل شده است و همین موضوع باعث پیچیدگی بیشتر آن می شود. این سه کندل شامل: یک شمع قرمز بلند می باشد که پس از آن یک شمع کوتاه و سپس یک شمع بلند سبز قرار دارد.

 الگوی شمعی Morning Star نشان دهنده ی محو شدن دوره ی فشار فروش اول و شکل گیری بازار صعودی است.

 1. الگوی سه‌ سرباز سفید یا Three White Soldiers Pattern

الگوی سه سرباز سفید پوش (Three White Soldiers) چیست؟ / آموزش کندل Three White Soldiers

از نمونه های دیگر الگوها با سه کندل، میتوان به الگوی سه سرباز سفید اشاره کرد. این الگو، از شمع بز بلند و پشت سر هم تشکیل شده است، که به صورت کلی سایه های کوتاهی دارند.

شرط اولیه الگوی سه سرباز سفید این است که کندل ها سبز باید بالاتر از کندل پیشین خود در نقاط بالاتری باز و بسته شوند. این الگو به  عنوان یک سیگنال صعودی قوی در نظر گرفته می شود و پس از یک روند نزولی آن را مشاهده می کنیم.

در توضیحات بعدی، قصد داریم تا گروهی از پترنهای نزولی را توضیح خواهیم داد که برعکس روند صعودی را پیش بینی می کنند و به طور معمول، در سطوح مقاومت دیده می شوند.

در این گروه از کندل ها، تریدر ها ترغیب میشوند تا پوزیشن فروش بگیرند و یا پوزیشن خرید خود را ببندند.

 1. الگوی مرد دار آویز Hanging Man

الگوی شمعی مردآویز چیست؟ / الگوی کندل استیک مرد دار آویز در تحلیل تکنیکال / آموزش نحوه استفاده از الگوی مرد به دار آویخته

الگوی الگوی مرد دار آویز Hanging Man از یک  کندل مرد آویزان توسط یک کندل استیک قرمز و یا سبز شکل میگیرد که بدنه ای کوتاه و یک سایه ی پایینی بلند تشکیل شده است.

الگوی Hanging Man عموما در پایان یک روند صعودی به وجود می آید و نشان دهنده ی به وجود آمدن فروش قایل توجهی است. با این وجود گاوها این قابلیت را دارند تا پس از آن که کنترل را از دست دادند، به صورت موقت قیمت ها را بالاتر ببرند.

 1. کندل استیک ستاره دنباله دار Shooting Star

الگوی کندل استیک ستاره دنباله دار (Shooting Star) چیست؟

الگوی ستاره ثاقب Shooting Star چیست؟ /با کندل ستاره دنباله دار Shooting Star چگونه معامله کنیم؟ / آموزش الگوی شوتینگ استار

الگوی ستاره ثاقب Shooting Star

الگوی ستاره دنباله دار، برعکس الگوی چکش معکوس میباشد. کندل Shooting Star از یک شمع قرمز با بدنه ای کوچک و یک سایه ی بالای بلند تشکیل شده است.

به صورت کلی، بازار فاصله ی کمی بالاتر از باز شدن کندل را ایجاد می کند و درست قبل از بسته شدن در زیر قیمت باز شدن، به یک قله ی قیمتی محلی افزایش می یابد.

گاهی اوقات نیز ممکن است که بدنه ی کندل اصلا وجود نداشته باشد.

9.پوشای نزولی Bearish Engulfing

الگوی پوشای نزولی چیست؟ / آشنایی با Bearish Engulfing /بهترین روش شناخت الگوی کندل پوشاننده نزولی /کندل استیک پوشاننده نزولی

پترن پوشاننده ی نزولی، معکوس شمع پوشاننده ی صعودی است. بنابراین کندل اول بدنه ی سبز کوچکی دارد و به صورت کامل توسط کندل قرمز بعدی پوشیده شده است.

این الگو در زمان اوج یک روند قیمتی صعودی به وجود می آید و یک حرکت معکوس را نشان می دهد.

میزان پایین تر بودن شمع دوم، نشان دهنده ی حرکت نزولی بیشتر است.

 1. الگوی معاملاتی ستاره شبانگاهی Evening Star

کندل ستاره شامگاهی / آموزش معامله با الگوی شمعی Evening Star/الگوی ستاره عصرگاهی

کندل ستاره شبانگاهی یا Evening Star یک الگوی ویژه ی سه کندلی می باشد.این پترن شامل یک کندل با بدنه کوتاه میباشد که در بین یک کندل سبز بلند و یک شمع قرمز بزرگ قرار گرفته است که در زیر وسط نقطه ی اولین شمع سبز بسته می شود.

این الگو به صورت کلی در بالای روند صعودی تشکیل و نشان دهنده ی احتمال بازگشت میباشد.

 1. سه کلاغ سیاه Three Black Crows

معرفی الگوی سه کلاغ سیاه و کاربردهای آن / الگوی سه کلاغ سیاه چیست؟ آشنایی با الگوی Three Black Crows

در الگوی کلاغ سیاه، شاهد سه کندل قرمزبلند هستیم که سایه های بسیار کوتاهی دارند و یا ممکن است اصلا سایه ای نداشته باشند.

هر کندل جدید تقریبا در قیمتی نسبتا نزدیک با کندل قبلی باز می شود،  اما با هر بستن بسیار پایین تر می رود. و به عنوان سیگنالی نزولی و قوی به حساب می آید.

12.الگوی شمعی ابر سیاه Dark cloud cover

نحوه استفاده از الگوی ابر سیاه پوشاننده (Dark Cloud Cover) / روش معامله با الگوی ابر سیاه Dark Cloud Cover  در تحلیل تکنیکال

الگوی ابر سیاه همانند الگوی الگوی شمعی خط سوراخ کننده یا piercing line می باشد اما به صورت معکوس میباشد.

این کندل، حرکت معکوس نزولی را پیش بینی میکند و دارای دو کندل می باشد. یک کندل قرمز که بالای بدنه ی کندل سبز پیشین باز می شود و در زیر نقطه ی وسط آن بسته می شود.

این الگو نشان دهنده ی این موضوع است که خرس ها کنترل بازار را به دست گرفته اند و قیمت ها را به سمت پایین میکند. اگر سایه ها در شمع ها کوتاه باشند، می توان انتظار روند نزولی قوی را داشت.

در کنار الگوهای صعودی و نزولی که روند معکوس را پیش بینی می کنند، کندل های دیگری نیز وجود دارند که ادامه دهنده ی روند هستند.

این الگوها شامل موارد زیر میباشد:

 • دوجی Doji
 • الگوی فرفره یا Spinning Top
 • الگوی سه متد نزولی یا Falling Three Methods
 • الگوی سه متد صعودی یا Rising Three Methods
 1. الگوی شمعدان دوجی

الگوی شمع دوجی چیست و چگونه آن را معامله می کنید؟ / آموزش کندل دوجی در تحلیل تکنیکال/ کندل دوجی نشانه چیست,آموزش کندل دوجی,روش معامله با کندل دوجی

الگوی شمعدان دوجی بدنه ی بسیار کوچکی و سایه ی بسیار بلندی دارد. این شمع که به صورت کلی یک الگوی ادامه دهنده ی روند می باشد، توجه بسیار زیادی را نیز می طلبد، زیرا ممکن است که نشان دهنده ی روند معکوس نیز باشد.

به همین منظور بهتر است تا برای دقت بالاتر، پوزیشن خود را بعد از چند کندل دیگر پس از کندل دوجی باز کنید.

 1. الگوی فرفره یا Spinning Top

آشنایی با الگوی فرفره یا اسپینینگ تاپ (Spinning Top) / الگوی اسپینینگ تاپ یا فرفره چیست؟

همانند الگوی دوجی، الگوی اسپینینگ تاپ یک شمع با بدنه ی کوتاه می باشد. دو سایه ی آن هم اندازه با بدنه ی این شمع می باشد.

این اگو همچنین نشان دهنده ی یک دوره ی سکون و یا استراحت و یا تثبیت پس از افزایش یا کاهش قابل توجه قیمت میباشد.

 1. الگوی سه متد نزولی یا Falling Three Methods

الگوی Falling Three Methods شامل پنج شمع پشت هم میباشد که با یک آرایش خاص است قرار گرفته اند و نشان دهنده ادامه روند نزولی است.

این الگو یک کندل قرمز با بدنه ی بلند دارد که به همراه آن سه کندل سبز و پس از آن یک کندل قرمز با بدنه ی بلند وجود دارد.

تمامی کندل های سبز با بدنه ی کندل های قرمز پوشیده شده است که نشان دهنده ی این است که گاوها توانایی کافی برای معکوس کردن روند نزولی را ندارند.

 1. الگوی سه متد صعودی یا Rising Three Methods

 الگوی سه متد صعودی یا Rising Three Methods دقیقا برعکس الگوی Falling Three Methods میباشد و در موقعیت های صعودی مشاهده می شود.

این الگو یک کندل سبز با بدنه ی بلند دارد که به همراه آن سه کندل قرمز و پس از آن یک کندل سبز با بدنه ی بلند وجود دارد.

چگونه الگوهای کندل استیک را بخوانیم؟

با توجه به این که نمودارهای کندل استیک حاوی اطلاعات زیادی در رابطه با داده های تاریخی هستند، با کمی تمرین به راحتی قادر هستید تا آن ها را بخوانید و استفاده کنید.

حتی تریدر های تازه کار نیز با بررسی چشمی و روند کلی نمودار کندل استیک را بخوانند و آن را در ترید های خود به کار ببرند.

اصطلاحات کاربردی در نمودارهای کندل استیک

در این جا چند نمونه از اصطلاحات کندل استیک را آورده ایم  تا در معاملات خود از آن ها استفاده کنید.

پترن های در حال ظهور یا Emerging patterns: به الگوهای کندل هایی گفته می شود که هنوز ایجاد نشده اند اما در حال شکل گرفتن می باشند.

پترن های کامل یا Completed patterns: این ها الگوهایی هستند که در حال حاضر ایجاد شده اند و می توانند به صورت صعودی و یا نزولی در نظر گرفته شوند.

باز Open : قیمت باز شدن کندل

بستن Close: قیمت بسته شدن کندل

بالا High:  بالاترین سطح قیمت در دوره ی تشکیل شمع

پایین Low :  پایین ترین سطح قیمت در دوره ی تشکیل شمع

استفاده از الگوهای کندل استیک چه مزایایی دارد؟

 در معاملات ارزهای دیجیتال،با بهره گیری از الگوهای کندل استیک، به شفافیت بالاتری نسبت به روند  احتمالی حرکت قیمت دست پیدا خواهید کرد.

در واقع از آن ها می توانید به عنوان سیگنال استفاده کنید تا راحت تر تصمیم بگیرید که پوزیشن خرید یا فروش بگیرید و یا چه زمانی وارد بازار شده و یا از آن خارج شوید.

با درک نمودارهای کندل استیک، شما درک بالاتری نسبت به حرکت بازار، و احساسات بازار در زمان واقعی خواهید داشت.

سخن آخر:

هر معامله گری، به ویژه معامله گران ارزهای دیجیتال میبایست از الگوهای کندل استیک استفاده کنند.

این الگوها علاوه بر این که به عنوان سیگنال خرید و فروش استفاده میشوند، زمانی که برای تحلیل تکنیکال با شاخص ها ترکیب شوند، پیش بینی های بسیار قدرتمندی را به معامله گران ارائه می دهند.

 سوالات متداول:
آیا میتوان از کندل استیک ها برای پیش بینی نقاط بازگشت بازار نیز استفاده کرد؟

بله- یکی از کاربردهای ارزشمند الگوهای کندل استیک برای پیش بینی تغییر روند بازار می باشد. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که این بدان معنا نیست که این روش همیشه پاسخگو است.

آیا بین نمودار میله ای و نمودار کندل استیک تفاوت وجود دارد؟

بله- نمودار های کندل استیک با نمودارهای میله ای کاملا متفاوت هستند. اما در آن ها شباهت هایی نیز دیده میشود. با این حال بیشتر معامله گران بر این موضوع توافق دارند که خواندن نمودارهای کندل استیک راحت تر است.

دیدگاهتان برای ما ارزشمند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه