preloader

ما در موسسه آموزشی بست فارکس همراه شما هستیم

بروکر های فارکس

صرافی های ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پــراپ فـــرم ها

بروکر های فارکس

صرافیهای ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پـــراپ فــــرم ها

معاملات اهرمی چیست؟

آنچه میخوانید
زمان مطالعه:
دسته بندی:
سطح آموزش:
تاریخ انتشار:

معاملات اهرمی که به نام معاملات مارجین یا معامله حاشیه نیز شناخته می‌شوند، یک استراتژی قدرتمند برای معامله‌گران در بازار‌های مالی است. این استراتژی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از قرض گرفتن سرمایه، موقعیت‌های بزرگ‌تری را در بازار‌های مالی مختلف برای خود ایجاد کنند.

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی نقش اهرم در معاملات ارز دیجیتال و همچنین کاربرد لوریج بپردازیم.

معامله اهرمی چیست؟💥

اهرم در معاملات، شامل استقراض وجوه از یک کارگزار برای تقویت قدرت خرید معامله‌گران است. به ‌این ‌ترتیب، پتانسیل سود معامله‌گران در بازار‌های مالی افزایش پیدا می‌کند. از طرفی، نباید فراموش کرد که اهرم‌سازی ریسک‌های مرتبط با معاملات را نیز تقویت می‌کند.

معامله‌گران باید استراتژی‌های مدیریت ریسک را محتاطانه اجرا کنند و قبل از درگیرشدن در معاملات اهرمی، درک کاملی از بازار‌ها و نوسانات قیمتی آن‌ها داشته باشند. این رویکرد، سود و ضرر بالقوه را تشدید می‌کند و به معامله‌گران فرصت می‌دهد تا با استفاده از سرمایه‌گذاری اولیه محدود و معامله با مارجین، بازدهی بالاتری کسب کنند.

معامله با اهرم یا لوریج


اهرم در معاملات، با توجه به سیاست‌های کارگزار، معمولا به‌صورت نسبتی مانند ۲ : ۱، ۱۰: ۱ یا حتی بالاتر نمایش داده می‌شود. اهرم ۱۰: ۱ به این معنی است که معامله‌گران به‌ازای هر ۱ دلار💵 از سرمایه خود، می‌توانند ۹ دلار از کارگزار وام بگیرند و در واقع، قدرت خرید خود را ۱۰ برابر کنند. به‌عنوان ‌مثال، شخصی با اضافه کردن لوریج ۱۰: ۱ به تجارت کریپتو خود، موقعیتش را ۱۰ برابر می‌کند. جالب است بدانید که برخی از صرافی‌های رمزنگاری، موقعیت‌های اهرمی ۱۰۰: ۱ یا بالاتر ارائه می‌دهند.

مبلغ سرمایه‌گذاری‌شده توسط فرد، از جمله وثیقه ارائه شده، حاشیه یا مارجین نام دارد و این عمل باعث ایجاد درجه‌ای از قدرت تجاری به نام اهرم یا لوریج می‌شود. معاملات مارجین می‌توانند برای تولید اهرمی استفاده شود که توانایی افزایش سود و زیان را دارد.

کاربرد مارجین یا حاشیه چیست؟

به‌صورت کلی، نکات مهم درباره معامله مارجین را می‌توان این‌گونه بیان کرد:

معامله با مارجین، روش استفاده از دارایی‌های متعلق به یک فرد به‌عنوان وثیقه، برای درخواست وام از یک کارگزار است. وام دریافتی برای انجام بلغی که در معامله سرمایه‌گذاری می‌کنید و مقدار پولی که باید در حین معامله در حساب حاشیه نگهداری شود، به‌ترتیب، حاشیه اولیه و وثیقه نامیده می‌شود.
به طور کلی، می‌توان حاشیه یا مارجین را به‌عنوان تفاوت بین ارزش کل اوراق بهادار موجود در حساب حاشیه یک فرد و مبلغ وام درخواست‌شده از یک کارگزار در انجام معامله تعریف کرد.
خرید با حاشیه، مستلزم افتتاح حساب مارجین با مبلغ مشخصی به‌عنوان سرمایه اولیه است. این مبلغ، مانند وثیقه عمل می‌کند و به‌عنوان حداقل حاشیه شناخته می‌شود.
مبلغی که در معامله سرمایه‌گذاری می‌کنید و مقدار پولی که باید در حین معامله در حساب حاشیه نگهداری شود، به‌ترتیب، حاشیه اولیه و وثیقه نامیده می‌شود.
اگر مبلغ موجود در حساب کمتر از این مقدار باشد، کارگزار شما را مجبور می‌کند که پول بیشتری سپرده‌گذاری کنید و وام را با استفاده از وجوه باقی‌مانده بازپرداخت کنید، یا سرمایه‌گذاری‌ خود را با روشی به نام حاشیه فراخوانی نقد کنید.


لوریج و کاربرد آن در ارز دیجیتال💰


نقش و کاربرد اهرم در معاملات ارز دیجیتال را می‌توان به‌صورت زیر توضیح داد:

این عمل، استفاده از سرمایه قرض‌گرفته‌شده برای انجام یک معامله به‌منظور افزایش بازده بالقوه آن است.
این روش توسط سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. سرمایه‌گذاران، به‌منظور افزایش بازده خود از طریق آپشن‌ها، معاملات آتی یا حاشیه سود، از اهرم برای تامین سرمایه بیشتر و دستیابی به سود بالاتر استفاده می‌کنند.
اهرم، معمولا به‌عنوان نسبتی بین مقدار پولی که سرمایه‌گذاری می‌کنید و مبالغی که پس از گرفتن بدهی مجاز به معامله در آن هستید، مشخص می‌شود.
توجه داشته باشید که معامله با اهرم، ضرر‌های احتمالی را در صورت شکست معامله چند برابر می‌کند. زیرا معامله‌گران بخش قابل توجهی از پول قرض‌گرفته‌ شده را در مقایسه با سرمایه‌گذاری خود از دست می‌دهند.

تفاوت معاملات مارجین و اهرم یا لوریج


با توجه به تعاریف مختلف، تفاوت بین معاملات مارجین و اهرم در معاملات، این‌گونه بیان می‌شود:

لوریج، اغلب برای نشان دادن میزان قدرت خرید ارائه شده از طریق گرفتن بدهی استفاده می‌شود.
در حالی ‌که هر دو روش مستلزم استقراض هستند، معاملات مارجین، شامل استفاده از وثیقه موجود در حساب مارجین شما، به‌عنوان وسیله‌ای برای استقراض پول از یک کارگزار است که باید با بهره بازپرداخت شود. پول قرض‌گرفته‌شده در این مورد به عنوان اهرمی عمل می‌کند که به شما امکان می‌دهد معاملات بزرگ‌تری انجام دهید.
هنگام مقایسه مارجین با لوریج، حساب‌های مارجین تنها ابزار تولید اهرم نیستند. زیرا این امر می‌تواند با به‌کارگیری استراتژی‌های دیگری نیز انجام شود.
هنگام شناسایی تفاوت بین مارجین و لوریج، نسبتا واضح است که استراتژی‌های اهرم محافظه‌کار در دوره‌های زمانی طولانی، ریسک‌ها را بهتر کاهش می‌دهند. در حالی ‌که سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت روی معامله با مارجین، نتایج خوبی در بازار‌هایی با نقدینگی بالا دارند.

دیدگاهتان برای ما ارزشمند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه