preloader

ما در موسسه آموزشی بست فارکس همراه شما هستیم

بروکر های فارکس

صرافی های ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پــراپ فـــرم ها

بروکر های فارکس

صرافیهای ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پـــراپ فــــرم ها

مفهوم بروکر

آنچه میخوانید
زمان مطالعه:
دسته بندی:
سطح آموزش:
تاریخ انتشار:

نقش کارگزاری در فارکس چیست؟

بروکر محلی است که خریداران و فروشندگان برای اجرای معاملات خود به آن مراجعه میکنند. در واقع بروکر ها به عنوان واسطه بین خریدار/فروشنده و بازار عمل میکنند. 

بروکر ها علاوه بر این که واسطه ای بین خریدار/فروشنده و بازار هستند. نقش دیگری را نیز ایفا میکنند. ـآن ها شما را به ارائه دهنده ی نقدینگی نیز وصل میکنند.

ارائه دهنده ی نقدینگی دقیق چیست؟

در ابتدا بیایید ببینیم که نقدینگی چیست؟ تصور کنید که میخواهید حجم مشخصی از ارزی را خریداری کنید.

در این صورت شما به شخصی نیاز دارید که اتین ارز را به شما بفروشد. برای فروش ارز نیز شما به شخصی نیاز دارید که آن را از شما بخرد.

اگر تعداد افرادی که قصد دارند ارز مورد نظر شما را بفروشند زیاد باشد و یا افراد زیدی باشند که خریدار ارز شما باشند، به راحتی خرید و فروش شما انجام می شود. در این صورت می گویند بازار نقد (Liquid) است.

نوع دیگری بازار نقد هم وجود دارد. 

تصور کنید به جای آن که تعداد افراد زیادی وجود داشته باشند که هر کدام مقدار کمی ارز را بفروشند و یا خریدار آن باشند، تعداد کمی از فروشنده ها یا خریدار وجود دارند که مقادیر هنگفتی را خرید و فروش میکنند. به این افراد (عموما بانک ها یا موسسات مالی بسیار بزرگ)که نقدینگی بازار را به این صورت ایجاد می کنند، ارائه دهنده ی نقدینگی (Liquidity Provider) میگویند.

نکات کلیدی پیرامون بروکر

  • کارگزار فارکس، رابطی بین تریدر و شبکه ای از بانک های می باشد که به نقدینگی فارکس دسترسی دارند.
  • معمولا بروکر ها با چندین بانک قرار داد دارند و از بین آن ها مناسب ترین قیمت را به شما ارائه می کنند.
  • کارگزاری های فارکس به شما امکان دسترسی به معاملات ارزهای خارجی و استفاده از لوریج و یا اهرم را می دهند. 

نحوه انتخاب کارگزار معتبر فارکس: آنچه برای انتخاب بهترین بروکر فارکس باید بدانید.

بسیار از بروکر های فارکس رگوله هستند. رگوله بودن یک بروکر به این منزله میباشد که تحت نظارت سازمان و یا ارگان مالی به خصوصی قرار دارد.  در آمریکا، کارگزاری ها تحت نظارت انجمن معاملات آتی (NFA) و کمیسیون معاملات آتی (CFTC) قرار دارند. 

همچنین کشورهایی مانند فرانسه، آلمان،سوئیس، اتریش، کانادا و بریتانیا نیز رگولاتوری های منحصر به خود را دارند. با این وجود، تمامی کارگزاری ها رگوله نیستند  و برای اعتبار سنجی و اطمینان از حسن فعالیت آن ها نکاتی وجود دارد که می بایست حتما در نظر گرفته شود.

علاوه بر رگوله بودن کارگزاری ها، این مورد نیز باید مد نظر قرار بگیرد که هر بروکر متناسب با سیاست ها و سیستم فنی خود، پلتفرم متفاوتی را ارائه می کند.

همچنین انواع حساب ها و واریز های اولیه، کارمزدها و بسیار از موارد دیگر در بروکر ها متفاوت میباشد که نیاز است قبل از انتخاب و شروع فعالیت با هر یک از آن ها بررسی شود.

در کشور ایران به دلیل وجود برخی از تحریم ها، تعداد بروکر های معتبری که ارائه سرویس میکنند، نسبت به کشورهای دیگر کمتر است.

اما این به آن معنا نیست که تنوع کمی وجود دارد. در حال حاضر بروکر های بسیاری به ایرانیان عزیز ارائه سرویس میکنند و وظیفه ی فارکس فارسی با سابقه ی بیش از 6 سال فعالیت در زمینه پشتیبانی و ارائه خدمات و معرفی بهترین و معتبر ترین کارگزاری ها به مشتریان عزیز میباشد.دیدگاهتان برای ما ارزشمند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه