preloader

ما در موسسه آموزشی بست فارکس همراه شما هستیم

بروکر های فارکس

صرافی های ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پــراپ فـــرم ها

بروکر های فارکس

صرافیهای ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پـــراپ فــــرم ها

مفهوم مارجین

آنچه میخوانید
زمان مطالعه:
دسته بندی:
سطح آموزش:
تاریخ انتشار:

مفاهیم مارجین، کال مارجین، استاپ اوت، استاپ لول، بالانس ، اکوئیتی

اکوئیتی چیست؟ مفهوم Equity در بازار فارکس چیست؟ موجودی خالص و یا اکوییتی به چه معناست ؟ اکوییتی در فارکس چیست و چرا اهمیت دارد؟

به زبان خیلی ساده، میزان اکوییتی به شما میگوید که در زمان باز بودن پوزیشن های معاملاتی در حال حاضر چه میزان پول در اکانت خود دارند.

در واقع اکوئیتی برابر است با بالانس حساب +/- سود یا ضرر کنونی از معاملات فعال. زمانی که پوزیشن ها همگی بسته باشند، میزان اکوییتی و بالانس حساب برابر خواهد شد.

بیایید به طور مثال در نظر بگیریم که معامله ی USD/JPY شما باز است. پلتفرم معاملاتی به شما نمایش میدهد که در زمان اکنون 500 دلار در سود میباشید. این عدد در میزان اکوییتی شما نیز محاسبه میشود.

بالانس حساب به صورت دقیق همان موجودی را به شما نشان میدهد که در زمان باز کردن معاملات داشتید.

به طور مثال، شما در ابتدا با 100000 وارد شده اید و هم اکنون 500 دلار نیز سود کرده اید. بالانس حساب شما دقیقا 10000 دلار است اما موجودی شما برابر با 10500 دلار میباشد.

سیستم متوجه میشود که شما میتواند معامله را هر زمان که بخواهید ببندید و بالانس خود را افزایش دهید.

 به محض آنکه شما پوزیشن خود را ببندید بالانس حساب شما 10500 دلار خواهد شد. و همان لحظه اکوییتی و بالانس شما معادل با 10500 دلار میشود.

پس به زبان ساده تر، اگر شما هیچ پوزیشن بازی ندارید بالانس حساب و ایکوییتی شما با هم برابر میباشد. و اگر پوزیشن باز دارید، این دو با هم متفاوت میشوند. 

ممکن است شما سود و یا ضرر شناور داشته باشید. در این صورت ایکوییتی حساب شما برابر با بالانس حساب به علاوه  سود و یا منهای ضرر شناور شما خواهد بود.

یعنی ایکوییتی شما ممکن است کوچکتر و یا بزرگتر از بالانس حساب شما باشد.

Equity = Balance + Unrealized Profits/Losses 

اصطلاحات مربوط به ایکوییتی حساب 

دارایی موجودی (Equity Balance): ایکوییتی بالانس به معنای موجودی حساب، زمانی میباشد که پوزیشن باز وجود ندارد و میزان بالانس و ایکویتی در حساب معاملاتی برابر میباشد.

ایکوییتی شناور(Floating Equity): ایکویتی شناور، میزان سود یا ضرر آتی میباشد که در حال حاضر تحقق نیافته است و این تغییر هنوز در بالانس حساب شما اعمال نشده است. 

ایکوییتی منفی (Negative Equity): ایکویتی منفی به زمانی گفته میشود که معاملات بدون سود سبب از بین رفتن حساب معاملاتی میشود.

چرا ایکوییتی در فارکس مهم است؟

ایکوئیتی میزان موجودی حساب معاملاتی می باشد که مربوط به میزان سود و زیان شما در پوزیشن های باز است.

ایکوییتی به این دلیل اهمیت دارد که ارزش واقعی حساب شما را در آن واحد نمایش میدهد و ظرفیت معامله گر را برای اجرای معاملات بعدی نمایش میدهد. همچنین یک دید کلی از موجودی واقعی را نمایش میدهد و بر الزامات مارجین، همچنین مدیریت ریسک و مستقیما و بر سودآوری تریدر تاثیر میگذارد.

بالانس حساب در فارکس چیست؟ مفهوم بالانس Balance در فارکس؟ معنی بالانس در فارکس چیست؟ موجودی حساب معاملاتی در فارکس؟ 

بالانس حساب یا موجودی حساب، میزان پولی است که در حساب شما موجود است. اگر 5000 دلار را در حساب خود دپوزیت کرده باشید. بالانس حساب شما 5000 دلار میباشد. 

در نظر داشته باشید که بالانس حساب شما با، تا زمانی که پوزیشن های معاملاتی خود را نبسته باشید، هیچ گونه تغییری نمیکند.

در واقع، میزان بالانس شما تحت تاثیر پوزیشن و ترید های باز شما قرار نمیگیرید و تنها زمانی تغییر میکند که یا مبلغی را سپرده گذاری و یا برداشت کنید و یا معامله ای را ببندید.

اگر با مفهوم بهره شبانه (Swap) یا رولور( (rollover آشنایی داشته باشید، می دانید که هزینه این دو نیز اگر معامله را یک شب باز نگه دارید بر روی بالانس حساب شما تاثیر خواهد گذاشت. 

تفاوت میان بالانس (Balance) حساب و ایکوییتی  (Equity) چیست؟ 

در حالی که ایکوییتی حساب، عددی پویا و متغیر است که با تغییر پوزیشن های باز شما تغییر میکند،  بالانس، وجهی میباشد که در ابتدا وارد حساب  معاملاتی خود کرده اید.

دانستن تفاوت بین بالانس و ایکوییتی لازمه ی شروع ترید برای هر معامله گری می باشد زیرا این دو مورد از اصطلاحات کلیدی بازار فارکس میباشند.

با این وجود که در برخی موارد این دو عدد یکسانی را نمایش میدهند، اما ماهیت متفاوت و متمایزی نسبت به یکدیگر دارند.

ممکن است شما برخی از اصطلاحات را با هم اشتباه بگیرید، بنابراین نکات کلیدی زیر را در نظر بگیرید.

  • اگر هیچ گونه پوزیشن باز نداشته باشید، ایکوییتی حساب شما با بالانس شما برابر میباشد.
  • بالانس حساب شما، نشان دهنده ی سود و یا ضرری است که از هر پوزیشن بسته شده حاصل شده باشد.
  • ایکویتی حساب شما به صورت در لحظه به شما نمایش میدهد که وضعیت حسابتان به ه صورتی است و در واقع مقدار واقعی در آن واحد را نمایش میدهد. این عدد شامل پوزیشن های باز موجود نیز میشود.

مارجین margin در فارکس چیست؟ مفهوم مارجین چیست ؟ مارجین لول چیست ؟ چه زمانی کال مارجین می شویم؟ تفاوت مارجین و فری مارجین چیست؟ 

مارجین در فارکس به تریدر این فرصت را میدهد تا با قرار دادن تنها قسمتی از مبلغ کل معامله، تمامیت بازار را داشته باشد.

مفهوم مارجین در فارکس یکی ار مهمترین مفاهیم و اصطلاحاتی است که برای ترید با اهرم Leverage باید به آن واقف باشید. عدم درک درست مارجین می تواند بر نتیجه ی معاملات شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

مارجین margin در فارکس چیست؟  مارجین در فارکس به حداقل میزان پولی گفته میشود که تریدر برای اجرای ترید جدید به آن نیاز دارد. 

به طور مثال، اگر مارجین 1% باشد، برای یک پوزیشن 10000$ به 100$ برای مارجین نیاز میباشد.  اکثر معامله گران به دلیل جذابیت استفاده از اهرم (لوریج) جذب بازار فارکس میشوند.

به محض این که تریدر پوزیشن جدیدی را باز کند، بروکر مارجین مورد نیاز را به عنوان وثیقه نگه میدارد.

مارجین به کار گرفته شده (Used Margin) به کل سرمایه ای که توسط بروکر برای باز نگه داشتن پوزیشن های معامله گر استفاده شده، گفته میشود. با افزایش تعداد پوزیشن های بیشتر، بخش بیشتری از سرمایه به عنوان مارجین استفاده میشود.

مارجین به معامله گران اجاره می دهد تا با استفاده از لوریج (اهرم) سایز پوزیشن های معاملاتی خود را افزایش دهند و با سرمایه کمتر حجم بالاتری را ترید کنند.

با این حال، این نکته را نیز دز نظر بگیرید که در صورت عدم استفاده ی صحیح از مارجین و لوریج سبب ایجاد ضرر چندین برابری میشود.

عناصر اصلی و مهم مارجین در فارکس

به عنوان یک معامله گر، شما می بایست عناصر اصلی و مهم مارجین را درک کنید تا به صورت کامل متوجه شوید که در شروع و نگهداری یک و یا چند پوزیشن می بایست به چه صورت عمل کنید.

ایکوئیتی در دسترس (Available Equity): به میزان وجه و یا سرمایه باقی مانده ی موجودی حساب میگویند که میتواند برای باز کردن معاملات جدید با استفاده از اهرم استفاده شود.

هر چه میزان ایکوییتی در دسترس بیشتر باشد، قدرت معامله گر برای باز کردن پوزیشن های جدید بیشتر میباشد.

مارجین استفاده شده (Used Margin ): مارجین استفاده شده به مبلغی میگویند که کارگزار به ازای ارائه لوریح از حساب معامله گر برداشت کرده است. هر چه میزان مارجین استفاده شده بیشتر باشد، قابلیت او برای باز کردن ترید های جدید کمتر میشود.

مارجین آزاد (Free Margin): به میزان ایکوئیتی موجود در حساب معامله گر گفته میشود. همچنین به عنوان موجودی آزاد در بالانس حساب هم شناخته میشود که میتوان از آن برای باز کردن معاملات جدید اسفاده کرد.

Free Margin = Equity – Margin on Open Positions.

مارجین لول (Margin level) یا سطح مارجین چیست ؟

محاسبه ی مارجین و یا سطح مارجین، از اصلی ترین فارکتورهایی میباشد که برای معامله در فارکس باید به آن توجه ویژه ای کرد.

مارجین لول به ما کمک میکند تا میزان ایکوئیتی حساب را نسبت به مارجین استفاده شده توسط ترید های حساب اندازه گییری کنیم.

در واقع، مارجین لول نشان دهنده ی سطح سلامت حساب معاملاتی شما میباشد

 اولین قدمی که هر معامله گر باید قبل از استفاده از مارجین برای لوریج  پوزیشن های بزرگتر بردارد، این است که مطمئن شود بین ایکوئیتی در دسترس و مارجین استفاده شده، تعادل وجود دارد.

با در نظر گرفتن این دو مورد، می توان به راحتی سطح حاشیه را مشخص کرد و بررسی کرد که آیا امکان باز کردن ترید جدیدی وجود دارد یا خیر.

Margin level = (Equity / Used Margin) x 100

بیایید در نظر بگیریم که تریدر در حساب معاملاتی خود 5000 دلار دپوزیت کرده است و 1000 دلار آن به عنوان مارجین مصرف شده است. مارجین لول در این صورت برابر است با :

($5,000/$1,000) X 100 = 500%

این عدد، نشان میدهد که حساب شما سالم میباشد. در واقع مارجین لول بالای 100 نشان میدهد که حساب شما سالم است.

در واقع Margin Level شامل دو مرحله می باشد:

مرحله اول که در بالا نیز توضیح دادیم، سطح بالای 100 درصد میباشد که به این معنا است که معامله کر میتواند پوزیشن های جدیدی را باز کند و پوزیشن های فعلی را نیز نگه دارد.

مرحله ی دوم، زمانی است که مارجین دقیقا 60% میباشد. این عدد به این معنا است که معامله گر می تواند ترید های فعلی را نگه دارد، منتها نمیتواند ترید جدیدی را باز کند.

به محض این که سطح مارجین به 60% برسد، مارجین کال اتفاق می افتد.

آیا میزان مارجین با گذشت زمان تغییر میکند؟

به صورت معمول، پس از ورود به معامله مارجین تغییری نمیکند و مارجین بیشتری در زمان تعطیلات  و آخر هفته ها اضافه نمیشود.

چندین استثنا نیز وجود دارد، بروکر ها به صورت دوره ای با تغییر نرخ جفت ارزها و نوسانات بازار، به صورت دوره ای مارجین را تغییر میدهند.  

مارجین کال Margin Call چیست؟ کال مارجین در فارکس به چه معناست؟ مفهوم مارجین کال در فارکس؟ فراخوانی اعتبار در فارکس به چه معناست؟ چگونه در فارکس کال مارجین نشویم؟ محاسبه حد کال مارجین؟

زمانی که پوزیشن های تریدر ها در محدوده ی منفی قرار میگیرد و برای نگه داشتن پوزیشن، نیاز به دپوزیت وجود دارد، اطلاعیه و نوتیفیکیشن کال مارجین برای تریدر ها ارسال میشود.
این اطلاعیه به این معنا میباشد که یا باید دجهی را سپرده گذاری کنند و یا باید پوزیشن خود را ببندند.

این شرایط زمانی به وجود می آید که که سطح مارجین Margin Level به زیر 60% برسد و این به این معنا میباشد که که موجودی داخل حساب دیگر الزامات مارجین را پوشش نمی دهد.

به محض این که مارجین لول به زیر 30% کاهش پیدا کند، بروکر استاپ اوت را آغاز میکند. به محض رسیدن به محدوده ی استاپ اوت تمامی پوزیشن ها به صورت اتوماتیک بسته میشوند.

چگونه در فارکس کال مارجین نشویم؟

بیکی از موقعیت هایی که تقریبا تمامی تریدر های فارکس سعی میکنند از آن دوری کنند، کال مارجین میباشد. کال مارجین زمانی اتفاق می افتد که میزان ضرر شما به حدی رسیده باشد که برای بروکر مارجین بیشتری را برای ادامه ی نگهداری پوزیشنتان بخواهد. 

کلید دوری از Margin Call مدیریت مناسب معاملات تان می باشد.

حتما این اصلاح به گوشتان خورده است که لوریج و یا اهرم مانند شمشیر دولبه است. هر چه نسبت به موجودی اهرم بالاتر باشد، مارجین کمتری وجود دارد که ضرر احتمالی را پوشش دهد.

نکته های کلیدی برای اجتناب از کال مارجین در فارکس

در میان تریدرهای مبتدی که پوزیشن های بلند مدت دارند، بسیار رایج است. آن ها نمیتوانند موقعیتی را که در ضرر قرار دارد، مدیریت کنند، و به دلیل حفظ پوزیشن به صورت مداوم در آن حساب پول واریز میکنند.

تریدر های حرفه ای اما میدانند که چه زمانی ضرر های خود را از بین ببرند و پوزیشن های ضررده خود را نقد کنند.

در زیر چندین نکته مربوط به اجتناب از کال مارجین در فارکس برای شما آورده شده است:

  • هیچ گاه از اهرم بیش از حد در حساب های خود استفاده نکنید. همیشه لوریج حساب خود را در سطح پایینی نگه دارید.
  • اطمینان حاصل کنید که ریسک های معاملاتی را به صورت صحیح مدیریت میکنید.  با استفاده از گزینه ی استاپ لاست و استفاده از استراتژی های مدیریت ریسک می توانید به راحتی از کال مارجین جلوگیری کنید.
  • همیشه سعی کنید که میزان Free Margin را در حساب خود حفظ کنید.
  • حجم های معاملاتی خود را کوچک نگه دارید تا از کال مارجین شدن جلوگیری کنید.

سوال های متداول پیرامون مارجین Margin و مارجین کال Margin call

معامله با استفاده از مارجین به تریدر اجازه ی اجرای معاملات با حجم بالاتر را با استفاده از قرض کردن از بروکر می دهد. بروکر میزان مارجین را از حساب تریدر کسر میکند و مابقی را خود متحمل میشود.

سود و یا زیان در حساب تریدر اعمال میشود و زمانی که سود حاصل میشود میتوان آن را نگه داشت و یا اینکه الزامات مارجین را تصفیه کرد.

در صورت ایجاد ضرر ممکن است تریدر نیاز داشته باشد تا وجهی را مجدد سپرده گذاری کند تا مارجین لول را حفظ کند. میزان مارجین ها با هم متفاوت است، مارجین به شکا این فرصت را میدهد تا از لوریج استفاده کنید و در عین حال ریسک را افزایش می دهد.

اگر فری مارجین Free Margin حساب به صفر برسد چه اتفاقی می افتد؟

فری مارجین به میزان پولی گفته میشود که در حساب شما موجود میباشد و به شما اجازه میدهد تا ترید های جدید را باز کنید. تا زمانی که در حساب شما فری مارجین وجود دارد، هنوز این فرصت را دارید تا پوزیشن های جدید باز کنید.

و زمانی که به صفر برسد از سمت بروکر برای شما هشدار مارجین کال ارسال میشود. و به محض این که مارجین لول شما به زیر 30% برسد، برکر اقدام به اجرای استاپ اوت میکند. و پس از رسیدن به استاپ اوت، بروکر پوزیشن های باز شما را یکی یکی می بندد.

چه تفاوتی بین مارجین Margin و کال مارجین Call Margin در فارکس وجود دارد؟

مارجین، ضمانتی میباشد که که بروکر از شما کسر میکند و به ازای آن به شما دسترسی برای اجرای معاملات را می دهد.

مارجین کال Margin call زمانی اتفاق می افتد که سطح مارجین شما به زیر سطح تعیین شده برسد و کارگزاری درخواست دپوزیت کند. و زمانی که که واریز وجه نشود پوزیشن های تریدر را میبندد.

میزان مارجین بر اساس سیاست های هر بروکر متفاوت میباشد.

چطور از مارجین کال شدن در فارکس جلوگیری کنم؟ 

به منظور جلوگیری از کال مارجین شدن در فارکس، باید سعی کنید که میزان مارجین کافی را در حساب خود نگه دارید. در حد میزان سرمایه خود ترید کنید و با استفاده از استراتژی های مدیریت ریسک، و استفاده از استاپ لاس (توقف ضرر) حساب خود را مدیریت کنید.

و مهم تر از همه، معاملات خود را به صورت منظم مانیتور کرده و بکارگزاری معتبری را انتخاب کنید.

بهترین مارجین لول (Margin Level) در فارکس چه مقدار میباشد؟

میزان مارجین لول در فارکس، نشان دهنده ی سلامت حساب شما میباشد. اطمینان از اینکه سطح مارجین شما بالای 100% باشد، نشانه ی پایبندی شما به اصول حفظ حساب و مدیریت ریسک شما در معاملات است.

مارجین و ایکوییتی

مارجین در فارکس به میزان سرمایه و یا وجهی گفته میشود که برای باز کردن و نگه داشتن یک پوزیشن به آن نیاز دارید.

در واقع Margin مانند وثیقه عمل میکند.  این عدد توسط کارگزار (بروکر) از حساب شما کنار گذاشته میشود تا این اطمینان حاصل شود که پوزیشن شما باز می ماند و زیان احتمالی به صورت کامل پوشش داده میشود.

به محض این که شما پوزیشن شما بسته شود، میزان مارجینی که توسط بروکر کنار گذاشته شده است، به بالانس (موجودی) حساب شما اضافه میشود.

تفاوت مارجین و فری مارجین چیست؟ زمانی که میزان مارجین مورد نیاز را از ایکوییتی Equity حساب کسر کنیم، آن عدد به دست آمده برابر با فری مارجین Free Margin خواهد شد.

زمانی می توانید معاملات خود را باز نگه دارید که فری مارجین شما به اندازه ی کافی باشد در واقع اگر مارجین آزاد کافی برای باز نگه داشتن معامله وجود نداشته باشد، در پلتفرم به معامله گر اطلاع داده میشود که نیاز به شارژ حساب است و باید دپوزیت کنید.

این پروسه با اسم  مارجین کال Margin Call شناخته میشود. که جلوتر به تفصیل در مورد این موضوعات توضیح خواهیم داد.

فرمولی که برای محاسبه لول مارجین استفاده میشود به صورت زیر است.

Margin Level = (Equity/Margin) x 100%  

استاپ اوت در فارکس چیست؟ سفارش توقف در فارکس چیست؟ معنی Stop Out در فارکس؟ تفاوت استاپ اوت و کال مارجین در معاملات؟ سطح استاپ اوت چیست؟ Stop Out در فارکس به چه صورت محاسبه میشود؟

این موضوع که تریدر ها برای پوزیشن های بزرگتر نسبت به موجودیشان، از مارجین استفاده میکنند، میتواند اثرات مختلفی داشته باشد. مانند: 

دریافت سود های بیشتر از گرفتن پوزیشن های بزرگتر

رسیدن به مارجین لول، که سبب میشود امکان باز کردن ترید های جدید را نداشته باشید.

رسیدن به زیر سطح مارجین لول که سبب مارجین کال شدن شود.

رفتن به زیر سطح مارجین کال که متعاقبا سبب رسیدن به استاپ اوت میشود.

از آنجا که در مورد مارجین و لوریج صحبت کردیم و توضیح هم دادیم که مارجین و اهرم اجازه می دهد که اندازه ترید و همچنین Pay Out زیاد شود. می توانید اطلاعات کامل را در این قسمت مطالعه کنید.

بیایید ببینیم زمانی که مارجین لول به زیر 100% میرسد چه اتفاقی می افتد زیرا این جا دقیقا مرحله ای است که سطح توقف Stop Out اتفاق می افتد.

برای درک بهتر سطح توقف بیایید در ابتدا بررسی کنیم که چرا کارگزاران از استاپ اوت Stop Out استفاده میکنند؟

وقتی مارجین لول به صفر میرسد، چه اتفاقی می افتد؟ 

در واقع زمانی که فری مارجین Free Margin تمام شد، کارگزاری ترید های باز را یکی یکی می بندد تا از منفی شدن موجودی حساب ها جلوگیری کند.

اما موجودی یا بالانس حساب چطور منفی میشود؟

پاسخ ساده است، زمانی که تریدر ها از اهرم استفاده میکنند، قدرت خرید خود را با استفاده از آن از سمت بروکر بالا میبرند.

زمانی که معامله گر، در تایم های پر نوسان بازار پوزیشن هایی با لوریج بالا میگیرند، احتمال از دست دادن پول بیشتری نسبت به بالانس حسابشان را نیز افزایش میدهند. حال اگر بالانس و یا موجودی حساب شما منفی شود، به این معنا است که شما به بروکر به همان میزان بدهکار شده اید.

برای جلوگیری از بدهکار شدن معامله گر به بروکر، اکثر کارگزاران از محافظ تعادل منفی استفاده می کنند. این قابلیت به کارگزاران این فرصت را می دهد تا در زمان هایی که ترید هایی با اهرم های بالا جهت عکس بازار عمل می کنند، پوزیشن ها را تا حدی ببندد.

برخی کارگزاری ها نیر این گارانتی را میدهند که بالانس حساب شما هیچگاه منفی نمی شود، حتی اگر شرایط خیلی عجیبی در بازار به وجود بیاید و یا مشکل نرم افزاری وجود داشته باشد. 

در این صورت کرگزاری موجودی شما را به صفر برمیگرداند.

زمانی مارجین لول به صفر میرسد

تریدر ها سعی میکنند تا مارجین لول را بالای 100% نگه دارند. به این ترتیب امکان نگهداری موقعیت های فعلی و باز کردن موقعیت های جدید وجود دارد.

اما اگر پوزیشن های باز فعلی در حال ضرر باشند چی؟  آن وقت بالانس حساب و همچنین ایکوئیتی در دسترس شروع به کاهش میکنند و در این صورت مارجین لول هم کاهش پیدا میکند. 

به صورت معمول، زمانی که مارجین لول به 100% میرسد،بروکر های فارکس، هشدار کال مارجین را آغاز میکنند: به معامله گر هشدار میدهد که یا باید موجودی جدید سپرده گذاری کند و یا برخی از پوزیشن ها را ببند تا سطح مارجین مجدد به بالای 100% برسد. با این حال، اگر معامله گر هیچ کدام از اقدامات گفته شده را انجام ندهد، بروکر به صورت اتوماتیک پوزیشن ها را می بنند تا مارجین لول به سطح مورد نظر برسد.

در نقطه یا که کارگزار تصمیم میگیرد تا که آیا پوزیشن ها را ببندد یا خیر، سطح کال مارجین نامیده میشود. با این حال که بروکر ها می توانند این کار را بکنند، ممکن هم هست تا پوزیشن ها را نبندند و صبر کنند تا ترید وجهی را سپرده گذاری کند.

سطح استاپ اوت Stop Out Level در فارکس چیست؟ 

به صورت کلی، هر بروکر با برکر دیگر متفاوت است، اما به طور عمومی این نقطه در 50% مارجین لول تنظیم میشود. اگر به پایین تر از این نقطه برسد، سطح استاپ اوت شروع خواهد شد.

استاپ اوت Stop Out روندی میباشد که پوزیشن ها به صورت خودکار بسته میشوند. این شرایط به این علت اتفاق می افتد که که ایکوئیتی یا موجودی در دسترس  در بالانس به میزانی نیست که حتی پوزیشن های باز را نیز نگه دارد.

Used Margin >> Available Equity

معمولا، زمانی که اتاپ اوت اتفاق میافتد، بروکر سعی میکند در ابتدا ناکارامد ترید پوزیشن ها (آنهایی که به موجودی حساب شما ضرر بیشتری میزنند) را ببندد.

این روند تا زمانی ادامه دارد تا حساب از محدوده ی استاپ اوت متوقف شود و به سطح کال مارجین برسد.

این روند به این علت اتفاق میافتد که اگر ضرر ها ادامه پیدا کند ، منجر به منفی شدن بالانس تریدر میشود که در این صورت، میزان ضرر ها بیشتر از بالانس اولیه حساب میباشد.

چگونگی محاسبه سطح توقف در فارکس؟

تصور کنید  تریدری تلاش زیادی برای تغییر وضعیت انجام نداده است و ضررها در حساب رو به افزایش است (بروکر نیز ترجیح داده تا فعلاً ترید ها را نبندد).

پس از مدتی، با ضرر 900 پوندی، سطح مارجین لول به زیر 50% رسیده است. 

در این مرحله، بروکر به صورت اتوماتیک پوزیشن ها را میبندد تا از منفی شدن بالانس حساب تریدر جلو

گیری کند.

دیدگاهتان برای ما ارزشمند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه