preloader

ما در موسسه آموزشی بست فارکس همراه شما هستیم

بروکر های فارکس

صرافی های ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پــراپ فـــرم ها

بروکر های فارکس

صرافیهای ارزدیجیتال

کارگزاری های بورس

پـــراپ فــــرم ها

مفهوم Stop Out

آنچه میخوانید
زمان مطالعه:
دسته بندی:
سطح آموزش:
تاریخ انتشار:

استاپ اوت در فارکس چیست؟ سفارش توقف در فارکس چیست؟ معنی Stop Out در فارکس؟ تفاوت استاپ اوت و کال مارجین در معاملات؟ سطح استاپ اوت چیست؟ Stop Out در فارکس به چه صورت محاسبه میشود؟

این موضوع که تریدر ها برای پوزیشن های بزرگتر نسبت به موجودیشان، از مارجین استفاده میکنند، میتواند اثرات مختلفی داشته باشد. مانند: 

دریافت سود های بیشتر از گرفتن پوزیشن های بزرگتر

رسیدن به مارجین لول، که سبب میشود امکان باز کردن ترید های جدید را نداشته باشید.

رسیدن به زیر سطح مارجین لول که سبب مارجین کال شدن شود.

رفتن به زیر سطح مارجین کال که متعاقبا سبب رسیدن به استاپ اوت میشود.

از آنجا که در مورد مارجین و لوریج صحبت کردیم و توضیح هم دادیم که مارجین و اهرم اجازه می دهد که اندازه ترید و همچنین Pay Out زیاد شود. می توانید اطلاعات کامل را در این قسمت مطالعه کنید.

بیایید ببینیم زمانی که مارجین لول به زیر 100% میرسد چه اتفاقی می افتد زیرا این جا دقیقا مرحله ای است که سطح توقف Stop Out اتفاق می افتد.

برای درک بهتر سطح توقف بیایید در ابتدا بررسی کنیم که چرا کارگزاران از استاپ اوت Stop Out استفاده میکنند؟

وقتی مارجین لول به صفر میرسد، چه اتفاقی می افتد؟ 

در واقع زمانی که فری مارجین Free Margin تمام شد، کارگزاری ترید های باز را یکی یکی می بندد تا از منفی شدن موجودی حساب ها جلوگیری کند.

اما موجودی یا بالانس حساب چطور منفی میشود؟

پاسخ ساده است، زمانی که تریدر ها از اهرم استفاده میکنند، قدرت خرید خود را با استفاده از آن از سمت بروکر بالا میبرند.

زمانی که معامله گر، در تایم های پر نوسان بازار پوزیشن هایی با لوریج بالا میگیرند، احتمال از دست دادن پول بیشتری نسبت به بالانس حسابشان را نیز افزایش میدهند. حال اگر بالانس و یا موجودی حساب شما منفی شود، به این معنا است که شما به بروکر به همان میزان بدهکار شده اید.

برای جلوگیری از بدهکار شدن معامله گر به بروکر، اکثر کارگزاران از محافظ تعادل منفی استفاده می کنند. این قابلیت به کارگزاران این فرصت را می دهد تا در زمان هایی که ترید هایی با اهرم های بالا جهت عکس بازار عمل می کنند، پوزیشن ها را تا حدی ببندد.

برخی کارگزاری ها نیر این گارانتی را میدهند که بالانس حساب شما هیچگاه منفی نمی شود، حتی اگر شرایط خیلی عجیبی در بازار به وجود بیاید و یا مشکل نرم افزاری وجود داشته باشد. 

در این صورت کرگزاری موجودی شما را به صفر برمیگرداند.

زمانی مارجین لول به صفر میرسد

تریدر ها سعی میکنند تا مارجین لول را بالای 100% نگه دارند. به این ترتیب امکان نگهداری موقعیت های فعلی و باز کردن موقعیت های جدید وجود دارد.

اما اگر پوزیشن های باز فعلی در حال ضرر باشند چی؟  آن وقت بالانس حساب و همچنین ایکوئیتی در دسترس شروع به کاهش میکنند و در این صورت مارجین لول هم کاهش پیدا میکند. 

به صورت معمول، زمانی که مارجین لول به 100% میرسد،بروکر های فارکس، هشدار کال مارجین را آغاز میکنند: به معامله گر هشدار میدهد که یا باید موجودی جدید سپرده گذاری کند و یا برخی از پوزیشن ها را ببند تا سطح مارجین مجدد به بالای 100% برسد. با این حال، اگر معامله گر هیچ کدام از اقدامات گفته شده را انجام ندهد، بروکر به صورت اتوماتیک پوزیشن ها را می بنند تا مارجین لول به سطح مورد نظر برسد.

در نقطه یا که کارگزار تصمیم میگیرد تا که آیا پوزیشن ها را ببندد یا خیر، سطح کال مارجین نامیده میشود. با این حال که بروکر ها می توانند این کار را بکنند، ممکن هم هست تا پوزیشن ها را نبندند و صبر کنند تا ترید وجهی را سپرده گذاری کند.

سطح استاپ اوت Stop Out Level در فارکس چیست؟ 

به صورت کلی، هر بروکر با برکر دیگر متفاوت است، اما به طور عمومی این نقطه در 50% مارجین لول تنظیم میشود. اگر به پایین تر از این نقطه برسد، سطح استاپ اوت شروع خواهد شد.

استاپ اوت Stop Out روندی میباشد که پوزیشن ها به صورت خودکار بسته میشوند. این شرایط به این علت اتفاق می افتد که که ایکوئیتی یا موجودی در دسترس  در بالانس به میزانی نیست که حتی پوزیشن های باز را نیز نگه دارد.

Used Margin >> Available Equity

معمولا، زمانی که اتاپ اوت اتفاق میافتد، بروکر سعی میکند در ابتدا ناکارامد ترید پوزیشن ها (آنهایی که به موجودی حساب شما ضرر بیشتری میزنند) را ببندد.

این روند تا زمانی ادامه دارد تا حساب از محدوده ی استاپ اوت متوقف شود و به سطح کال مارجین برسد.

این روند به این علت اتفاق میافتد که اگر ضرر ها ادامه پیدا کند ، منجر به منفی شدن بالانس تریدر میشود که در این صورت، میزان ضرر ها بیشتر از بالانس اولیه حساب میباشد.

چگونگی محاسبه سطح توقف در فارکس؟

تصور کنید  تریدری تلاش زیادی برای تغییر وضعیت انجام نداده است و ضررها در حساب رو به افزایش است (بروکر نیز ترجیح داده تا فعلاً ترید ها را نبندد).

پس از مدتی، با ضرر 900 پوندی، سطح مارجین لول به زیر 50% رسیده است. 

در این مرحله، بروکر به صورت اتوماتیک پوزیشن ها را میبندد تا از منفی شدن بالانس حساب تریدر جلو

گیری کند.

بروکر چیست+بروکرهای مارکت میکر+بروکرهای ECN-STP-NDD+10 بروکر مناسب ایرانیان

بروکر فارکس چیست؟ بهترین بروکرهای فارکس کدام هستند؟ امنیت کدام بروکر فارکس بیشتر است؟ بروکر چیست؟ معنی Broker به فارکس؟

زمانی که شما تصمیم میگیرید تا در بازار فارکس فعالیت خود را آغاز کنید،  نیاز به کارگزاری و یا بروکری دارید تا از اعتبار، سابقه ی فعالیت و امنیت بالایی برخوردار باشد. اما کارگزار یا بروکر دقیقا چیست؟ برای درک بهتر این موضوع شما رو دعوت میکنم تا موارد زیر را مطالعه کنید.

تصور کنید که قصد خرید یک پرتقال را دارید، برای خرید پرتقال شما به بازار میوه میروید.  پرتقال کالایی است که قصد خرید آن را دارید و بازار خیابانی محلی ات که این میوه در آنجا به فروش میرسد.

به صورت مشابه، حال تصور کنید که شما قصد فروش میوه دارید، شما باید این محصول را در جایی ارائه کنید که مردم برای خرید آن، به آن محل می آیند.

بازار میوه محلی است که خریداران و فروشندگان میوه به آن مراجعه میکنند و در غرفه ای مختتلف، خرید و فروش انجام میدهند.

بازار فارکس نیز شباهت خیلی زیادی به مثالی که زدیم دارد. در آنجا نیز خریداران و فروشندگان ارزها، کالاها و دارایی های مختلفی وجود دارد که که برای ارائه و همچنین خرید این موارد در مکانی کنار هم قرار میگیرند.

در بازار فارکس، خریدارن و فروشندگان می توانند هزاران مایل از هم دور باشند، و توسط بروکر ها که آن ها را به هم وصل میکند خرید و فروش را انجام دهند.دیدگاهتان برای ما ارزشمند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه